Nominowany do Oscara operator Łukasz Żal zachwycił się Garbicz Festivalem!

Łukasz Żal, operator, który zrobił zdjęcia do nagrodzonego Oscarem filmu „Ida” oraz sam był dwukrotnie nominowany do Oscara (za zdjęcia do filmów „Ida” oraz „Zimna wojna”) był gościem naszego festiwalu. Po powrocie z Hollywood, gdzie ostatnio pracował nad – produkowanym dla Netflixa – swoim nowym filmem „I’m Thinking of Ending Things”, podzielił się z nami wrażeniami z uczestnictwa w naszej imprezie.
– Garbicz Festival to miejsce dla mnie szczególne. Miejsce, do którego przyjeżdża mnóstwo fantastycznych ludzi. Bardzo kreatywnych, otwartych. Ludzi filmu, muzyki, kultury, sztuki. To są ludzie z różnych krajów, mają różne perspektywy, różne spojrzenia. To jest niesamowite, że można się spotkać, powymieniać, pobyć razem. Jadę tam się trochę zachwycić i odpocząć, nawiązać kontakt z naturą. To fantastyczne miejsce – mówi Łukasz Żal.
W krótkim materiale wideo, który znajdziecie pod tym tekstem, światowej już sławy operator filmowy, podkreśla wyjątkowość
festiwalowej scenografii, dopracowanej w szczegółach i pięknie oświetlonej w nocy. Miło nam słuchać tych ciepłych słów z ust człowieka, który przecież nie jedno w życiu widział i nie łatwo go zachwycić. Tym bardziej dziękujemy za te piękne zdania, które są wielką międzynarodową rekomendacją dla wydarzenia, które roku co odbywa się w niewielkim Garbiczu, w gminie Torzym. Razem pracujemy na naszą markę i dobrą opinię w świecie.
Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.