Wraz z festiwalem znów odbył się Uniwersytet Garbicza

Pięciu prelegentów wykładało na tegorocznym Uniwersytecie Garbicza, a tematyka jak zwykle była niezwykle zróżnicowana. Zgromadzona publiczność dowiedziała się w sobotnie południe wielu ciekawych rzeczy o świecie, ale też o… sobie.

Uniwersytet Garbicza to inicjatywa, która wystartowała w 2019 roku. Idea jest prosta – profesorowie z różnych stron świata, biorący udział w imprezie, w luźnej konwencji prezentują swoje przemyślenia na wybrane tematy.

W tym roku festiwalowa publiczność mogła usłyszeć o ekologii, lingwistycznych społecznościach, sztucznej inteligencji, kosmosie i tak zwanej orientacji związkowej. Tym samym studenci naszego uniwersytetu poznali wiele ciekawych informacji o otaczającym nas świecie, ale również o sobie i swoich preferencjach.

Prelekcji udzielili Anja Nakarada Pecujlic z University of Cologne, Eitienne Mueller z TU Munich, Frank Helbig z Albert-Ludwigs-University Freiburg, Maju Hansen z University of Hamburg oraz Zhana Vrangalova z New York University. I to właśnie występ ostatniej z wymienionych uczonych wywołał największe zainteresowanie zgromadzonego audytorium.

Doktor Zhana przedstawiła informacje w jaki sposób znaleźć idealnego partnera w zgodzie ze swoją „orientacją związkową”. Ludzie dzielą się bowiem na monogamistów i poligamistów i tylko właściwe zrozumienie siebie i swoich potrzeb pozwoli nam dobrać idealnego partnera, z którym stworzymy stabilny i szczęśliwy związek. Cały wykład został przez nas zarejestrowany i już wkrótce będziecie mogli zobaczyć go na naszym kanale Youtube oraz na stronie.

Druga edycja Uniwersytetu Garbicza przyciągnęła wielu uczestników festiwalu, a o ich zainteresowaniu inicjatywą świadczyły liczne pytania zadawane naszym profesorom. To utwierdziło nas w przekonaniu, że pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, a festiwal kultury i sztuki jest również platformą dla naukowych rozważań.