Lichtung – miejsce, które pokoloruje twoją duszę

Lichtung to jedna z siedmiu głównych scen naszego festiwalu. Jest ona wyjątkowa, ponieważ szczególny nacisk położony jest tutaj nie na muzykę, a na szeroko rozumianą sztukę. Jak mówią sami animatorzy, to miejsce pokoloruje Twoją duszę i dotknie Twoje serce…

Zara jest jedną z organizatorek sceny. Jak mówi, Lichtung to miejsce, gdzie odbywa się bardzo dużo warsztatów, sesje na żywo, w których mogą brać udział festiwalowicze, jest tu również dużo pięknego rękodzieła, stworzonego z naturalnych materiałów.

– Ludzie z Lichtung są raczej hipisami, którzy kochają kontakt z naturą. Chodzimy do sauny, pływamy w jeziorze, trochę tańczymy. Nasza scena nie jest tak zaludniona i skupiająca się na muzyce techno, jak inne miejsca. Myślimy nad tym, jak uczynić świat lepszym miejscem, staramy się stawiać czoło wielkim problemom związanym z ochroną środowiska – mówi Zara.

Jednym z głównych punktów Lichtung jest amfiteatr, gdzie odbywają się warsztaty, prelekcje i występy artystyczne. – Dzięki temu miejscu uczestnicy festiwalu mogą poczuć prawdziwą wspólnotę – dodaje nasza rozmówczyni.

Organizatorzy już zapowiedzieli, że w przyszłym roku postarają się stworzyć jeszcze więcej inicjatyw i jeszcze bardziej poszerzą program skierowany do garbiczowej rodziny.

Filip Praski