Kolorowy sprzęt jest już na placu zabaw w Garbiczu

Mieszkańcy Garbicza od dawna chcieli mieć u siebie plac zabaw dla dzieci. Miejsce było znane już wcześniej – kawałek terenu nieopodal remizy strażackiej w centrum wioski. Brakowało jednak odpowiednich urządzeń: zabawek, huśtawek, zjeżdżalni itp.
Sprawę wzięli w swoje ręce mieszkańcy wioski razem z Garbicz Festivalem i udało się kupić potrzebny sprzęt. To nasza wspólna inicjatywa.
Bo od lat robimy festiwal z mieszkańcami wioski, czujemy się częścią tej społeczności i chcemy być obecni w jej życiu. A kiedy trzeba pomóc, to pomagamy. Tak jak niejednokrotnie pomogli nam mieszkańcy Garbicza. Możemy wzajemnie na siebie liczyć.
Także i tym razem pokazaliśmy, że jesteśmy tu wszyscy jak jedna, wielka rodzina. W centrum wioski stanęła kolorowa zjeżdżalnia z czerwonym daszkiem, podwójna huśtawka dla dzieci starszych i młodszych, zielony motorek z plastiku na sprężynowej nóżce i czerwono-brązowa huśtawka dla maluchów. A wszystko nowiusieńkie i lśniące.
Środki na zakup sprzętu do zabawy zostały wypracowane latem, w czasie naszego festiwalu.
Wspólnym wysiłkiem mieszkańców wioski zorganizowano parkingi dla gości naszej imprezy, a pozyskane w ten sposób środki przeznaczono właśnie na wyposażenie placu zabaw. Inicjatywa naprawdę godna pochwały. Warto dodać, że cały sprzęt ma – zgodnie z wymogami – certyfikaty bezpieczeństwa!
Plac zabaw został wyposażony dopiero późną jesienią, a więc czas największej eksploatacji ma jeszcze przed sobą. Niech no tylko zrobi się cieplej, niech tylko dzieciaki poczują wiosnę!