Garbicz Festival nie tylko muzyką stoi

Tegoroczna edycja Garbicz Festival potwierdza, że o naszej imprezie nie można mówić jedynie w kontekście muzyki…

Choć Garbicz Festival jest uznawany za jeden z najlepszych muzycznych festiwali na świecie, to owe określenie może, paradoksalnie, okazać się nieco krzywdzące. Platformie muzycznej towarzyszą bowiem liczne inicjatywy związane ze sztuką, kulturą, nauką, a nawet strefą duchową i well-being.

Co najważniejsze, tę wyjątkową przestrzeń tworzą sami uczestnicy. To właśnie oni dzięki swojej kreatywności ubogacają event i dzielą się swoją wiedzą i emocjami z innymi. W tym zakresie prym wiedzie Lichtung, czyli wyjątkowa na mapie festiwalu „scena”. Słowo to ujęliśmy w cudzysłowie, ponieważ formalnie nie jest to jedno miejsce, na którym występują artyści, tak jak jest w przypadku innych scen. Lichtung to wiele pomniejszych miejsc, które oferują szeroką ofertę dla ducha i ciała…

Medytacja tantryczna, szamańskie rytuały, edukacja seksualna, warsztaty przytulania, wodna terapia, rytuał wodnego błogosławieństwa, zajęcia jogi czy warsztaty łączące kaligrafię i graffiti… Prawda, że brzmi frapująco? A to wszystko na wyciągnięcie ręki i z myślą o samych festiwalowiczach.

Jak już wspomnieliśmy, Garbicz to również miejsce na naukowe rozważania i edukację. Świetnie w tej roli odnalazła się nasza nowa inicjatywa w postaci Uniwersytetu Garbicza. W tym roku odbyła się jej druga edycja, a szczegóły możecie przeczytać TUTAJ.