W sierpniu znów zagra Garbicz Festival!

Od 3 do 8 sierpnia 2022 znów zagra Garbicz Festival. Wspaniała, międzynarodowa impreza, która rozsławia dobre imię miejscowości Garbicz, a także gminy Torzym w całej Europie. Ponownie będzie okazja do miłego spędzenia czasu przy dobrej muzyce, w atmosferze wielkiego święta, przyjaźni i sympatii, jaką okazują wszyscy uczestnicy Garbicz Festival.

Garbicz Festival wraca po dwuletniej przerwie spowodowanej oczywiście ograniczeniami związanymi z czasem pandemii. W 2020 nie było go w ogóle, w 2021 roku na terenie festiwalowym odbywał się tylko cykl weekendowych imprez muzycznych.

Znów tylko jeden Festival

W tym roku organizatorzy między innymi w odpowiedzi na prośby i pytania wielu mieszkańców gminy Torzym znów wracają do projektu jednej, plenerowej imprezy – tegoroczny Garbicz Festival ma potrwać od 3 do 8 sierpnia (impreza plenerowa), przy czym najważniejsze wydarzenia muzyczne zaplanowano od czwartku do niedzieli (4–8 sierpnia).

Nie będzie już muzycznych weekendów przez lato, jak to miało miejsce w 2021 roku (taka decyzja została podjęta między innymi właśnie na skutek konsultacji i rozmów z mieszkańcami), a za to Garbicz Festival zagra bardzo konkretnie i z rozmachem we wspomnianym, sierpniowym terminie.

Na Festival serdecznie zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Garbicza, a wkrótce do ich wiadomości ma być podany sposób, w jaki mogą się zapisywać po bezpłatne wejściówki.

Oczywiście dla wszystkich najważniejsze jest bezpieczeństwo zarówno uczestników, jak i mieszkańców Garbicza. Teren Festivalu w Garbiczu zlustrowali już strażacy i policjanci, wydając pozytywne opinie. Zresztą nie tylko Policja, jak i Straż Pożarna wydały pozytywne opinie o zbliżającej się imprezie, ale także sulęciński sanepid i szpital. Dzięki temu wiemy, że Festival, jak zawsze, będzie w pełni zabezpieczony przez najważniejsze służby.

Przy okazji warto dodać – bo to ważne dla mieszkańców, że na czas Festivalu planowane jest wprowadzenie w Garbiczu (na drodze wiodącej na teren festiwalowy) zmiany organizacji ruchu. Po to między innymi, by w chwilach wzmożonego ruchu ułatwić mieszkańcom przemieszczanie się przy jednoczesnym zapewnieniu bezpiecznego dostępu dla służb ratowniczych.

Kulturalna uczta

Garbicz Festival to wyjątkowe wydarzenie, jedyne w swoim rodzaju. Po pierwsze ze względu na ludzi. Otwartych, kreatywnych, intrygujących i inspirujących. Takich, którzy wnoszą do kultury i z tej kultury czerpią.
Na czas Festivalu przyjeżdżają do Garbicza wybitni artyści: muzycy, aktorzy, didżeje, specjaliści od sztuk wizualnych, reżyserzy, scenarzyści, scenografowie, pisarze, malarze, rysownicy, rzeźbiarze. Dzięki nim Garbicz Festival staje się wielką ucztą kulturalną i można być dumnym, że taka impreza odbywa się w Polsce.
To jest miejsce spotkań dla wszystkich z otwartą głową, dla wszystkich, którzy chcą czerpać z kultury i coś kulturze dawać od siebie.

Dla organizatorów Garbicz Festivalu zawsze ważna była współpraca z lokalną społecznością i w tym roku – według ich zapewnień – ta współpraca będzie kontynuowana.