Na miesiąc przed Festivalem – świetna zabawa w Garbiczu

Na miesiąc przed Garbicz Festival 2022 mieszkańcy wioski zaproszeni zostali na wielki Festyn, który okazał się frajdą przede wszystkim dla najmłodszych, choć i dla dorosłych nie zabrakło atrakcji.

Ani pochmurna pogoda na początku, ani nawet krótka ulewa nie przeszkodziły w lipcową sobotę w świetnej zabawie w Garbiczu!

Wiejski Festyn – zorganizowany przez Sołectwo przy współudziale Garbicz Festival – okazał się strzałem w dziesiątkę

Było całe mnóstwo atrakcji dla dzieci, które bawiły się fantastycznie i z uśmiechem na ustach – na ogromnym dmuchanym zamku, podczas rozmaitych warsztatów oraz gier i zabaw sportowo-ruchowych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy, puszczanie ogromnych mydlanych baniek i modelowanie różnych stworów z baloników. Były także wyścigi w workach i przeciąganie liny, którym towarzyszyły ogromne emocje.

Wielkim powodzeniem cieszyły się rzecz jasna smakołyki – popcorn, frytki, a przede wszystkim wata cukrowa, po którą ustawiła się długa, długa kolejka!

Dla najmłodszych bardzo ważną okazała się także wizyta na festynie sulęcińskich policjantów, którzy tłumaczyli, jak się zachowywać, by czuć się bezpiecznie podczas kąpieli na basenach, w jeziorze, czy nad rzeką. Pani starszy sierżant Klaudia Biernacka mówiła dzieciom między innymi o tym, żeby w żadnym wypadku nie skakać do wody „na główkę”, bo jest to szalenie niebezpieczne, a także, by za każdym razem, gdy wchodzi się do wody, dawać znać opiekunom – tak, by mogli oni przyjść z pomocą w razie potrzeby.

A wieczorem była dalsza część atrakcji – właśnie tym razem dla trochę starszych – zabawa taneczna przy muzyce na żywo Orkiestry J-Duo.