Garbicz Festival nagrodzony prestiżowym tytułem

Takie sytuacje cieszą i jednocześnie motywują do jeszcze cięższej pracy przy organizacji imprezy. Garbicz otrzymał tytuł najlepszego festiwalu DIY w plebiscycie portalu muno.pl „Munoludy 2018”.  Dziś odebraliśmy statuetkę z rąk przedstawicieli serwisu.

Nasz festiwal brał udział w kategorii „DIY Festiwal Roku Polska”. O zwycięzcy decydowali internauci, którzy brali udział w głosowaniu. W trakcie dwóch tygodni trwania plebiscytu udział w nim wzięło 19 159 osób, co przełożyło się na aż 204 824 głosy oddane na kandydatów nominowanych w 16 kategoriach.

Wyróżnienie jest dla nas tym bardziej ważne, bo głosy oddawali sami miłośnicy muzyki elektronicznej. Z kolei nominacje podało gremium 200 osób. Znaleźli się w nim właściciele klubów, organizatorzy imprez, promotorzy, dj-e i artyści z polskiej sceny klubowej.

„Międzynarodowe przedsięwzięcie, którego rozwój, jest jednym z najbardziej ekscytujących zjawisk, jakie dzieją się w ostatnich latach w kulturze festiwalowej. Interdyscyplinarne wydarzenie wychodzi daleko poza ramy imprezowego schematu oferując swoim gościom nie tylko świetną muzykę, lecz absolutnie nieprzeciętne doznania w wielu dziedzinach” – tak o naszej imprezie napisali redaktorzy muno.pl.
Wczoraj przedstawiciele portalu przyjechali do Garbicza, by wręczyć nam statuetkę i pobawić się w magicznym, garbiczowym lesie. Alex Kubaczewski, redaktor naczelny muno.pl, przyznaje, że wynik głosowania internautów w plebiscycie nie jest dla niego zaskoczeniem: – Jeśli chodzi o tę kategorię, nie jestem zaskoczony, bo Garbicz ma bardzo dobrą prasę w Polsce i wszyscy którzy tu byli, bardzo chwalili festiwal. Jest to kontynuacja tradycji organicznych wydarzeń, w których widać pracę i czynnik ludzki jeśli chodzi o cały anturaż, oprawę graficzną i produkcję. W tym roku byłem tu po raz pierwszy, ale muszę przyznać, że te żadne opinie o Garbiczu nie były przesadzone. Jest to naprawdę spektakularne wydarzenie.
Filip Praski