Zakochałem się w tym miejscu – mówi o naszym festiwalu reżyser Michał Marczak

Michał Marczak to reżyser filmowy młodego pokolenia, scenarzysta, twórca filmów fabularnych, reklamowych i teledysków.
W 2016 roku na Sundance Film Festival zdobył nagrodę za najlepszą reżyserię, za film „Wszystkie nieprzespane noce”.
A jego poprzedni film „Fuck for Forest” został uznany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej za najczęściej wyświetlany polski dokument za granicą w 2013 roku. Brytyjski magazyn Dazed & Confused wyróżnił „Fuck for Forest” jako jeden z 10 najbardziej innowacyjnych i rozwijających gatunek dokumentu film.

Marczak studiował reżyserię w The California Institute of the Arts w Los Angeles oraz filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Dużo podróżuje po świecie, zna środowisko artystyczne nie tylko w Polsce. Bywał na różnych festiwalach muzycznych, które stawały się inspiracją do jego filmów. A gdy trafił do Garbicza zachwycił się tym miejscem, ludźmi, atmosferą. I unikalnym, zupełnie wyjątkowym klimatem tej imprezy, na której spotyka się mnóstwo otwartych na innych ludzi,  artystów, którzy inspirują się nawzajem.
Michał czuje się na tyle dobrze na Garbicz Festival, gdzie był już kilka razy, że chce jedną ze scen swojego nowego filmu nakręcić właśnie tutaj. – Na festiwalu poznałem parę osób, z którymi wpadliśmy na pomysł na nowy film. I ten film teraz zaczynam realizować. To film, który będziemy chcieli kręcić w gminie Torzym i na Garbicz Festivalu – zapowiada.
Reżyser stał się naszym nieformalnym ambasadorem, często mówi o Garbicz Festivalu bardzo ciepło. Dziękujemy za te opinie.

Obejrzyjcie wideo z wypowiedzią Michała Marczaka.