Dbałość o przyrodę jest dla nas priorytetem

Garbicz jest skarbem przyrody. Jako twórcy festiwalu w pełni doceniamy ten wielki dar natury. Chcemy go chronić i dbać o niego, by cieszył ludzi i ich zmysły.

Zarówno my, jak i nasi goście, szerzymy ideę świadomego stylu życia, która obejmuje troskę o naturę, zdrowie i ludzkość. Chcemy trwale chronić nasze otoczenie. Nasz Świadomy Zespół zapewnia konsekwentną politykę „nie zostawiaj śladów” wobec wszystkich naszych gości. Oznacza to rygorystyczne zapobieganie śmieceniu i pozostawianiu na terenie festiwalu materiałów niepodlegających recyklingowi. Dla nas to nieakceptowalne!
Jedną z najważniejszych zasad festiwalu jest rygorystyczne przestrzeganie higieny sanitarnej – ścieki odprowadzane są do wiejskiej kanalizacji. Na terenie  Garbicz Festivalu są ustawione kontenery prysznicowe i prysznice bezpośrednio podłączone do kanalizacji. Może z nich korzystać każdy.

Kochamy i szanujemy dziki i piękny krajobraz, ochronimy go w całości. Oczekują tego od nas także nasi goście, wśród których nie brakuje osób aktywnych w ugrupowaniach „Zielonych” w Europie. Festiwal trwa tylko 4 dni, my o ten teren i okoliczny las dbamy przez cały rok. Po każdej edycji sprzątamy i porządkujemy teren przez ponad tydzień,  Wcześniej było tu wysypisko śmieci, które zostało przez nas zlikwidowane. Każdy z uczestników dostaje pojemnik na niedopałki papierosów. Powołany został specjalny zespół  EKO TEAM, który zabezpiecza takie miejsca jak np. mrowiska. Zespół zwraca także uwagę na segregowanie odpadów i wszelkie aspekty ekologiczne. Ścieki z części gastronomicznej trafiają bezpośrednio do kanalizacji wiejskiej, jest bardzo wiele toalet przenośnych (110), całość nadzoruje i zawsze kontroluje ze szczególną uwagą sanepid w Sulęcinie.

Na festiwalu oferujemy zdrową, organiczną, lokalną żywność. Nasza bogata i kolorowa oferta kulinarna sięga od polskich potraw narodowych, oferowanych przez lokalne rodziny, do dań z Dalekiego Wschodu. Za jedzenie i napoje płaci się żetonami, które są wliczone w cenę biletu. Dzięki temu nie ma konieczności wnoszenie niepotrzebnych opakowań na terenem festiwalu. Na festiwalu używane są kubki wielorazowego użytku, biodegradowalne sztućce i papierowe talerze

Jednocześnie tworzymy okazję żeby zjeść coś razem, by pora posiłków była kolejnym wydarzeniem społecznym i okazją by dzielić stół z nowymi ludźmi.