Niepotrzebnym przedmiotom dajemy drugie życie

Sami między sobą często mówimy, że nasz festiwal zmienia świat na lepsze. Bo wśród pozytywnych wibracji, jakie dominują w czasie naszego spotkania w Garbiczu, człowiek staje się lepszy i chce żeby wszystko wokół nas również było lepsze.

Nasza impreza ma niepowtarzalny charakter także dlatego, że otacza nas fantastyczna przyroda. Doceniamy ten dar natury, jej piękno i unikalność. Wszyscy staramy się żyć proekologicznie, tak by tej przyrodzie nie szkodzić. Oprócz naszego Eko Teamu – który przez cały festiwal nie tylko pomaga sprzątać teren, ale przede wszystkim buduje świadomość ekologiczną naszych gości – na terenie Garbicz Festivalu prowadzona jest zbiórka śmierci, do recyklingu.
Wiele plastikowych odpadów jest później przerabiana na mnóstwo ładnych, funkcjonalnych i użytkowych rzeczy. Pracują nad tym artyści nie tylko w czasie festiwalu, ale także po jego zakończeniu, gdy ze śmieci tworzą nowe przedmioty. Budujemy w ten sposób większą samoświadomość ekologiczną i pokazujemy, że potrafimy zmieniać świat wokół siebie na lepszy.
Plastiki są przerabiane w specjalnej maszynie, ale żeby wzbogacić naszą ofertę i móc wyprodukować np. torebkę lub pas, wykorzystujemy porzucone na polu namioty, znalezione materace, torebki itp.
Na Garbicz Festival zorganizowano nawet konkurs dla artystów ekologów, którzy swoimi dokonaniami mogą pochwalić na Facebooku.
Na kolejnych zdjęciach możecie zobaczyć, co – dzięki recyklingowi – udało się zrobić z niepotrzebnych śmieci. Uczestnicy tej ekologicznej akcji mieli mnóstwo radości z produkcji nowych przedmiotów, dlatego z pewnością warto to powtarzać. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ
Poniżej, w naszej galerii zdjęć możecie podziwiać sztukę recyklingu.