Mocny początek Garbicz Festival 2017!

Garbicz Festival 2017 wystartował w czwartek na dobre! W tym roku będziemy mieli przez cały okres festiwalu ok. 7000 gości. Są praktycznie z całego świata.

To Polacy, Austriacy, Niemcy, Anglicy, Włosi, Francuzi, Holendrzy, Czesi, Szwedzi, Szwajcarzy, Węgrzy, Hiszpanie, ale mamy też uczestników z Stanów Zjednoczonych, Kanady, Meksyku, a nawet Australii, Nowej Zelandii czy z Afryki. Garbicz Festival wypracował sobie zagranicą markę. Jest uznawany za jeden z pięciu najlepszych na świecie tego typu festiwali. Możemy być z tego dumni, że przyjeżdżają do nas obcokrajowcy i są pod wrażeniem dobrej organizacji i wysokiej jakości artystycznej imprezy.
Na polach namiotowych już niemal pełno. Mnóstwo ludzi także pod scenami, przy stoiskach, w punktach gastronomicznych i na warsztatach, które się tu dzieją.
Wielkim wydarzeniem czwartku był występ Birdmilk Collective na scenie Dickicht (drugi występ w piątek o 22.30). Jak zawsze, także tym razem ta grupa pokazała ekscentryczny, energetyczny i dynamiczny show. Pełen muzyki, gry świateł, dźwięku i obrazu. Były ewolucje, akrobacje, skoki, karkołomne ćwiczenia na drążkach. Dużo artyzmu, magii, siły przekazu, ale także wysportowania sprawności fizycznej, siły.
Było w tym spektaklu wiele elementów, których słowa nie oddadzą. Zobaczcie zatem krótką namiastkę, tego co działo się w czwartek przed północą na scenie Dickicht.