Ludzie, ptaki, mrówki, woda – pokojowe współistnienie

Bezpieczeństwo uczestników imprezy jest dla nas szczególnie istotne. Robimy wszystko by nikomu i niczemu na Garbicz Festiwal nie stała się krzywda.

Zabezpieczamy mrowiska na terenie całego festiwalu, na drzewach montujemy domki dla ptaków, powstało nawet specjalne stowarzyszenie żeby je chronić.

Badaliśmy także natężenie hałasu. W wiosce spełnia ono normy europejskie, sposób ustawienia scen jest taki, aby dźwięk rozchodził się w przeciwną stronę: nie do wioski. Poza tym zadbaliśmy o to, by sceny były usytuowane w naturalnych zagłębieniach terenu – co dodatkowo pozwala chronić mieszkańców.

Platformy wodne na jeziorze są odebrane przez Urząd Żeglugi Śródlądowej.  Posiadają akredytacje, są zabezpieczone zgodnie z przepisami, posiadają aktualny przegląd techniczny Urzędu Żeglugi Śródlądowej. Jest on wydany na podstawie szczegółowych rozporządzeń. Wszystko jest zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zatrudniamy także ratowników WOPR, na imprezie są obecne karetki pogotowia, straż pożarna,  służby ochrony, a także nasz „Pokojowy patrol”. Dla lepszej jakości naszych działań zatrudniamy menadżerów ochrony, tłumaczy, specjalistów od niespotykanych zdarzeń , w tym np. od burz i piorunów.