Razem przez te kilka dni lata

Dzięki festiwalowi Garbicz stał się miejscem spotkań wielu kultur i różnych narodów. Na naszej imprezie panuje pełna otwartość na odmienne poglądy, tolerancja i szacunek dla innych.

Podstawą sukcesu naszego projektu jest unikalna atmosfera festiwalu. Zbudowana na zrozumieniu innych, na uśmiechu i przyjaźni. Chcemy by u nas ludzie się poznawali, żeby tu rozmawiali na ważne dla nich tematy, odkrywali przed sobą świat, wzajemnie się edukowali i inspirowali. Tutaj są ku temu warunki – można się otwierać na kulturę, sztukę, ekologię, muzykę. Jest z kim dzielić się doświadczeniami i wzajemnie poznawać.

Tu rozmawiamy szczerze, ale zawsze z uznaniem i szacunkiem wobec innych. Na naszym festiwalu każdy może swobodnie wyrażać siebie, pokazywać pełnię swojej osobowości. Przez ostatnie lata cieszyliśmy się  pokojowym współistnieniem oraz owocną wymianą wartości między ludźmi i kulturami. Wierzymy, że nasz festiwal zasiewa ziarno rozwoju osobistego i społecznego, tak by ludzie kierowali się w życiu takimi ideami jak tolerancja, równość, jedność, wzajemna akceptacja i integracja.

Ważne jest także, żeby uczestnicy festiwalu dobrze się u nas czuli. Przyjeżdżają tu przecież by się dobrze bawić, by uczestniczyć w koncertach, oglądać spektakle, słuchać muzyki, bawić się i cieszyć. I dużo rozmawiać – my zawsze stawiamy na dialog. Garbicz Festival to miejsce, w którym nie akceptujemy przemocy.

Jesteśmy pozytywni i mamy pozytywne nastawienie do świata.

Łatwo się do nas przekonać i z nami zaprzyjaźnić – trzeba tylko nas poznać. Przez lata udało się nam zbudować wspólnotę ciekawych ludzi, którzy kilka dni lata spędzają razem. Jesteśmy z tego dumni. Z pochwał i gratulacji od naszych gości wiemy, że oni również bardzo to sobie cenią.